Minulou středu trefil tříletého kocoura Šmudlíka třikrát do zadní nohy. Jeho majitelka si myslela, že si zvíře zlomilo nohu a odvezla ho k veterinářce na ošetření. „Tam po rentgenu vyšlo najevo, že má v zadní noze tři vstřely. Dva kusy střeliva mu zůstaly ve tkáni. Lékařka předpokládá, že se zapouzdří. V takovém případě by kocour nemusel podstupovat rizikovou operaci,“ popsala případ krajská mluvčí policie Ivana Baláková s tím, že majitelka kocourovi podává léky včetně silných prostředků na tišení bolesti.

Smrtelný zásah kocoura Mourečka.Smrtelný zásah kocoura Mourečka.Zdroj: KŘP LKMéně štěstí měl šestiletý kocour Moureček, kterého pachatel střelil zřejmě z téže zbraně přímo do srdce. Kocour, který patřil stejné majitelce jako ten mladší, zranění podlehl. „Potom, co žena získala jistotu, že jde opravdu znovu o jejího kocoura, zavolala na linku 158. Přivolaná hlídka pak provedla ohledání místa včetně fotodokumentace a zajistila tělo zvířete ke znaleckému zkoumání,“ podotkla mluvčí.

Policie případ vyhodnotila jako týrání zvířat, za které pachateli hrozí odnětí svobody od dvou do šesti let. „Pokud o tamním střelci koček něco víte, ozvěte se nám na linku 158 nebo na kteroukoliv služebnu Policie ČR,“ vyzvala veřejnost Ivana Baláková.