První hlášení zaznamenali strážníci v podvečer u Parku kultury a oddechu v Lidových sadech. „Dispečerka tramvají oznámila, že zde na zemi v kolejišti leží opilec. Před příjezdem hlídky však muž stačil z místa odejít,“ přiblížila tisková mluvčí liberecké městské policie Daniela Bušková.

Další oznámení přišlo před desátou hodinou večerní. Obyvatelka rochlického sídliště oznámila, že u telefonní budky leží na chodníku muž. „Hlídka na místě zjistila, že muž má krvavou ránu na hlavě a v obličeji a je silně podnapilý,“ uvedla Daniela Bušková.

Strážníci začali muže ošetřovat, krev se ale nedařilo zastavit, a tak na místo přivolali i Rychlou záchrannou službu. Zraněný muž po celou dobu nevnímal. Poté se ale probral a začal se chovat agresivně. Vzhledem k tomu, že hrozilo napadení lékařů, strážníci asistovali u jeho převozu do nemocnice a i při následném vyšetření.

Při propouštění podnapilého muže z nemocnice se ještě hlídka strážníků přesvědčila, že se muž zklidnil a že z nemocnice skutečně odešel. Nabízenou pomoc odvozu odmítl.

Poslední zákrok se uskutečnil před půlnocí. V ulici 5. května poblíž budovy radnice ležel opilý muž. Anonymní oznamovatel na místo přivolal Rychlou záchrannou službu, ta se na místě setkala se strážníky. Hlídka zjistila, že muž vlivem alkoholu usnul. Lékař záchranné služby jej na místě prohlédl a vzhledem k tomu, že opilý muž neměl žádné zranění, byl schopen chůze a bydlel nedaleko, strážníci dohlédli na jeho odchod domů.

(pr)