Téměř tři promile alkoholu. Takovou hodnotu nadýchal v pátek v Liberci jednadvacetiletý řidič. A to poté, co ho po vystoupení z tramvaje zadrželi na zastávce v centru města strážníci městské policie. Důvod byl jasný, muž krátce předtím způsobil dopravní nehodu, od které zbaběle utekl. Po zadržení putoval ke státním policistům, kteří se dopravní nehodou a úprkem od ní nadále zabývají.

„První dechová zkouška u zadrženého řidiče provedená ukázala hodnotu 2,85 promile, při druhé již muž nadýchal 2,62 promile alkoholu," uvedla mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.

Naboural do sloupu

Mladík způsobil při dopravní nehodě škodu za pětatřicet tisíc korun. Ve večerních hodinách totiž nezvládl jízdu v Nitranské ulici a na rovném úseku přímo před vchodem do Zábavního centra Babylon s automobilem Peugeot 106 havaroval.

„Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy mokré silnici a dostal se do smyku. Následně s automobilem najel vpravo na obrubník a přední částí auta narazil do prvního nosného sloupu budovy Babylon," upřesnila Šrýtrová.

Tím ale jeho zběsilá jízda neskončila, po nárazu do sloupu se totiž automobil roztočil a odmrštil do středu silnice, kde se zastavil. Místo toho, aby řidič přivolal policisty a nehodu s nimi vyřešil, v silné opilosti utekl do centra města. Rozjelo se po něm tak velké pátrání, do kterého se zapojili i liberečtí strážníci.

Daleko se viník nehody ale nedostal. Stačilo pouhých několik minut a na základě jeho popisu, který získali strážníci od policistů, ho spatřili ve chvíli, kdy nastupoval do tramvaje. Neváhali a sledovali ji až do Fügnerovy ulice, kde mladíka po jeho vystoupení z vozidla městské hromadné dopravy zadrželi.