S prodávajícím, který měl údajně žít v Londýně, se žena domluvila na částce 8 500 korun za oba pejsky. Posléze jí podvodník poslal odkaz k platbě, ale ještě týž den ženu vyzval jménem přepravní společnosti k úhradě vratné zálohy na přepravní boxy pro psy ve výši 17 800 korun. A následovaly další poplatky v podobě vratné zálohy na krmivo, platby za pojištění psů, za jejich vakcinaci či mikročipy.

„Nakonec obdržela zprávu, že jedno ze štěňat během transportu onemocnělo. Léčba údajně stála 25 000 korun, čímž původní cena štěňat spolu s celními poplatky narostla do sumy téměř 150 tisíc korun,“ popsala podvodné jednání mluvčí policie Ivana Baláková.

Žena všechny poplatky zaplatila a aniž by obdržela štěňata, chtěli po ní podvodníci dalších 35 tisíc korun za přechodné umístění štěňat do pet centra. Tehdy pochopila, že se stala obětí podvodu a další placení odmítla. Pachatelé jí následně vyhrožovali pokutou ve výši 80 tisíc korun za porušení smluvních podmínek a nahlášením jejího chování na policii. Na tu se nakonec obrátila právě podvedená žena.

Policie. Ilustrační foto.
Žena kradla v Liberci oblečení. 22 kousků za 11 tisíc korun. Hrozí jí vězení

„Dopadení pachatele je velmi málo pravděpodobné. Tito podvodníci bývají ve většině případů součástí mezinárodně organizovaného zločinu. Jsou to stejní lidé, kteří se na sociálních sítích vydávají za americké vojáky a podvodně získávají od osamělých žen jejich peníze,“ podotkla Baláková s tím, že pokud chovatelé požadují za zvíře platbu předem, s vysokou pravděpodobností se bude jednat o pokus o podvod.

„Pachatelé své oběti citově vydírají, a tak se stane, jako v tomto konkrétním případě, že jim i rozumná žena v dobré víře a ve snaze uchránit štěňata před strádáním při transportu, zaplatí víc, než původně chtěla,“ dodala mluvčí policie.