Možná to už jednoduše nevydržel. Možná to udělal schválně. To ví už jen on sám. Bezdomovec se v centru města Liberce vykálel přímo na chodbě obchoďáku. „Hlídka na místě chytila bezdomovce, který se v blízkosti veřejných toalet vykálel na zem," uvedla mluvčí libereckých strážníků Daniela Bušková.

Od správy centra si vyžádali čistící a mycí prostředky. „Poté dohlédli na to, aby si muž vše po sobě řádně uklidil," dodala Bušková.

Někteří lidé byli pobavení jiní znechuceni. „Nevím, jestli to měla být nějaká recese, ale tohle je fakt hnus. Nevím, co se tam stalo, jestli opravdu potřeboval na záchod, měli ho pustit, jinak si to nedokážu vysvětlit," míní Petra Hročková z Liberce.

Strážníci se téhož dne také potýkali s rušením veřejného pořádku na vlakovém nádraží. Podnapilá žena tu pobíhala skoro nahá a vulgárně napadala kolemjdoucí.

„Hlídka strážníků se psovodem zakročovala proti ženě, která svým chováním na veřejnosti hrubě porušovala veřejný pořádek," konstatovala Bušková a pokračuje: „Při příchodu hlídky se podnapilá pachatelka nacházela v odjezdové hale. Měla svlečené kalhoty i spodní prádlo, a to před přítomnými cestujícími i skupinou mladších žáků základní školy a na kolemjdoucí pokřikovala vulgární nadávky," doplnila mluvčí liberecké městské policie.

Strážníci ženu několikrát vyzvali, aby se oblékla. Ta jejich výzvy neuposlechla a tak ji strážnici zadrželi a předali státní policii.

I nad tímto chováním ženy, zůstává některým Liberečanům doslova rozum stát. „To byla určitě ta bezdomovkyně Renata, ta se vždycky hrozně ráda svléká. Jinak si nedokážu vysvětlit, že by někdo, kdo se napije, takhle vyváděl. Navíc ženská," konstatoval Petr Vrba.