Letos policisté z Jablonce a Jelení Hory navázali na vzájemnou spolupráci z loňska, kdy se na území obou států objevily společné hlídky pořádkové a dopravní policie. „V roce 2008 se uskutečnilo celkem 30 takových společných hlídek, letos už čtyřicet, z toho osmnáct na území České republiky a dvaadvacet v Polsku. Občané jabloneckého okresu měli v letošním roce možnost se u nás s polskými policisty setkat při různých kulturních a sportovních akcích, v rámci kterých policie zajišťovala klid a veřejný pořádek. Například to bylo na Benátské noci na Malé Skále,“ sdělila mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Kladně účastníci jednání vyhodnotili i spolupráci služeb kriminální policie v rámci, které kriminalisté spolupracují v oblasti krádeží motorových vozidel a drog.

Pracovní jednání vedoucích představitelů polské a české policie se uskutečnilo v pátek 20. listopadu v Jelení Hoře. Za polskou stranu se jednání zúčastnil ředitel policejního ředitelství v Jelení Hoře Zbigniew Ciosmak se svými zástupci pro uniformovanou policii a kriminální službu. Za jabloneckou policii vedli jednání vedoucí Územního odboru vnější služby Pavel Langr a vedoucí Územního odboru služby kriminální policie a vyšetřování Ondřej Musil. (vra)