Kuriózní případ vyšetřují policisté v Jablonci. Minulé úterý se v bytě ve Skelné ulici objevil zloděj. I když zloděj není úplně správné označení. V bytě nic neukradl, jen snědl nějaké jídlo, které si sám uvařil. Pak se natáhl a prospal se. V bytě byl od 11.15 do 20.20.

Poškodil ale vstupní dveře a může skončit ve vězení. „Způsobil škodu ve výši čtyři tisíce korun a dopustil se trestného činu porušování domovní svobody, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ uvedla jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Další ojedinělý případ je tomu jabloneckému velice podobný. Do autokempu v Pavlovicích v Liberci přišel během minulého týdne přespat šestatřicetiletý muž. Nakonec jej dopadl sám majitel kempu. Při jedné z obchůzek narazil na rozbité okno jedné chatky a při bližší obhlídce zjistil, že tam někdo je. Tak jej v chatce zamkl a poté počkal na policisty.

Rozestlaná postel a nepořádek

„Muž neměl domov a z důvodu své špatné situace v chatkách přespával,“ vysvětlila liberecká policejní mluvčí fakt, že z chatek nic nezmizelo, vždy tam jen udělal nepořádek a postel byla rozestlaná. Bezdomovec již byl obviněn z krádeže.

I další případ je spíše úsměvný. Třiadvacetiletý mladík se koncem týdne procházel po České Lípě s kradenými pruty, které vzal ze sklepa jednoho panelového domu den před tím. Nejspíš je mířil někam udat, ale v Jáchymovské ulici jej potkala policejní hlídka. „Mladík policisty intuitivně zaujal, navíc mu z brašny čouhaly rybářské pruty a on jako rybář ani trochu nevypadal,“ popsala českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Policisté potom na mladíka uhodili a ten se bez dlouhých okolků přiznal. Nyní se tak bude zodpovídat z přečinu krádeže. Rybářské vybavení za několik tisíc korun se tak prakticky za 24 hodin šťastně vrátilo svému původnímu majiteli.