Muž pokuřující na balkoně v jednom z vyšších pater domu si všiml, že dole se osoba pokouší za podpory delšího klacku vyskakovat do výšky a nahlížet do přízemních bytů a balkónů. V jednom okamžiku se vyšvihl  poměrně vysoko a pověsil se na balkon. Svědek hned zavolal policii a následně viděl, jak podezřelý padá na zem a přitom v ruce drží něco bílého. Pak se mu ztratil z očí.

Policejní hlídka následně zazvonila na majitelku bytu, jehož balkon zloděj navštívil. „Žena, která ten večer sledovala televizi a ničeho podezřelého si do příchodu policistů nevšimla, šla zkontrolovat balkon a zjistila, že jí chybí bílá sportovní bunda, kterou vyprala a pověsila na šňůru. Tím se vyjasnilo, co si neznámý muž s sebou odnesl.

Dopravní nehoda. Ilustrační foto.
V kraji havarovali dva řidiči pod vlivem alkoholu

Policisté získali od svědka jeho popis a začali po něm pátrat,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Po hodině policisté muže zadrželi na zastávce tramvaje v Hanychovské ulici i s ukradenou bundou.  Navíc měl u sebe  cizí platební kartu, o které tvrdil, že ji našel a neměl v úmyslu ji jakkoliv zneužít.

Jedná se o 26letého muže z Turnova, který je podezřelý z přečinů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a z porušování domovní svobody. Kromě toho čelí i trestnímu stíhání pro zločin krádeže, za který mu vzhledem k tomu, že svůj čin spáchal v době nouzového stavu, hrozí osmiletý trest odnětí svobody.