V oblasti seniorů to jsou například kontaktní přednášky. „Poslední se uskutečnila 2. prosince pro více jak tři desítky seniorů v Komunitním středisku Kontakt Liberec v Klubu seniorů v Palachově ulici,“ přiblížila tisková mluvčí liberecké městské policie Daniela Bušková.

Jak dále dodala, tato kontaktní přednáška měla seniory informovat o bezpečnosti obydlí, aneb jak zamezit pachateli vniknutí do bytu. V prvním bloku přednášky se její účastníci dozvěděli o možnosti zabezpečení vstupních dveří do bytu a oken bytu. V druhé části probíhala živá beseda, kdy se senioři velmi aktivně zajímali o nastíněnou problematiku.

Vzhledem k úspěchu takovýchto preventivních akcí plánuje liberecká městská policie další setkávání se seniory. Tématy přednášek budou například informace o tom, koho a za jakých podmínek můžeme vpustit do bytu nebo předvedení kamerového systému Městské policie Liberec.

Strážníci se v rámci preventivních akcí věnují také druhé nejrizikovější skupině, dětem. „V rámci dětských přednášek pořádáme pravidelné besedy pro žáky základních škol, jejichž zaměření je odstupňované podle jednotlivých tříd a stupňů,“ uvedla tisková mluvčí liberecké městské policie Daniela Bušková.

Jak dále doplnila, jedná se o témata jako například co nevíte o městské policii, dopravní výchova, právo, morálka a odpovědnost či rasismus, drogy a šikana v trestněprávním kontextu.

(pr)