Koupě nového oblečení láká s příchodem jara snad každého z nás. Člověk chce zkrátka s nástupem lepšího počasí vypadat čerstvě a odhodit tlusté bundy a šály, které musel nosit několik měsíců. Ne však každý chce za nové oblečení platit. Za uplynulých pár dní tohoto týdne totiž liberečtí policisté řešili hned tři případy, ve kterých si zlodějíčci chtěli neprávem přivlastnit spodky i svršky z libereckých obchodů.

Ve Foru kradla matka s dcerou

První případ se odehrál v pondělí, 22. března odpoledne. Dvě ženy, matka s dcerou, se pokusily si neprávem vychytralým způsobem přivlastnit oblečení z jednoho z butiků v libereckém obchodním centru Forum.

Ženy si vždy na stojanech vzaly hodně kusů značkového oblečení, které si pak šly do kabinek zkoušet. Pak se vrátily zpátky, ale na stojany již vrátily o několik kusů oblečení méně, než si předtím půjčily. Takto jednaly po dobu jedné hodiny.

„Ostraze krámku však neuniklo, že na stojanech je méně zboží, než předtím. Když starší, třiačtyřicetiletá, žena opouštěla prostory obchodu jakoby nic, pracovníci ochranky ji okamžitě zastavili a předali našim policistům,“ uvedla Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie.

Podle ní však zlodějka na policejní stanici putovala zároveň se svou třiadvacetiletou dcerou, u které v tašce policisté rovněž nalezli značkové oblečení. Kdyby zlodějky chtěly za zboží zaplatit, přišlo by je na částku kolem jedenácti tisíc korun. V ten samý den se stejného prohřešku dopustila jednatřicetiletá žena z Jablonce nad Nisou, a to dokonce také v obchodním domě Forum.

Tam si třicátnice vyhlédla značkové kalhoty a čepici, které by ji normálně přišly dohromady na dva tisíce korun. Hříšnice však neměla placení v úmyslu, oblečení chtěla z prodejny odnést bez placení.

Měla však smůlu a pracovníci ostrahy si jí všimli. Okamžitě zlodějku zadrželi a zavolali policii, které ji předali. Jak policisté později zjistili, nebyl to zdaleka první prohřešek v ženině rejstříku, a ta tak může čekat výraznější postih.

Tvrdil, že bunda je jeho vlastní

Poslední z případů zlodějíčků oblečení se stal předevčírem, tedy v úterý 23. března. Mladík se pokusil ukrást bundu z jednoho z obchodů na Soukenném náměstí. Muž si svršek vzal z regálu a nacpal ho do igelitové tašky. Prodavačka si ho však všimla a řekla mu, ať bundu okamžitě vrátí. Mladík však se slovy, že je bunda jeho vyběhl pryč z prodejny.

Zákazník, který však zrovna přišel do obchodu, se za ním rozběhl, dohonil ho a přivedl zpět do krámu. Poté prodavačka zavolala policisty, kteří ihned přijeli, zloděje převzali a odvezli rovnou na služebnu, kde ho obvinili z trestného činu krádeže, protože již měl za sebou několik prohřešků podobného ražení.