V autě seděli dva cestující a při dotazu, zda nepřeváží zboží uniklé celnímu dohledu, spolujezdec bez okolků řekl, že převážejí větší množství cigaret a tabáku. Když se člen hlídky zeptal, o jaké množství se jedná, spolujezdec vystoupil z vozidla s tím, že se musí podívat. V kufru bylo pět kartonových krabic, ve kterých se podle nápisů měla být zabalena svítidla, a jedna igelitová taška.

„Jedna z krabic byla rozlepená a v ní se nacházely kartony cigaret. Protože ostatní krabice byly zalepené, přítomnost tabákových výrobků si před jejich rozděláním nechali příslušníci celní správy potvrdit služebním psem,“ řekla tisková mluvčí Celního úřadu pro Liberecký kraj Amálie Kolářová.

V igelitové tašce objevili celníci zatahovací sáčky s tabákem ke kouření o celkové hmotnosti pět kilogramů. Posádka vozu tak souhrnně převážela ve 350 kartonů cigaret a 5 kilogramů tabáku ke kouření.

Spolujezdec potvrdil, že toto množství mají s řidičem napůl a zboží převážejí z příhraničí třetí osobě. „Zadržení muži jsou podezřelí ze spáchání trestného činu krácení daně a v případě odsouzení budou muset spotřební daň doplatit a zároveň jim hrozí až tříleté vězení,“ dodala Kolářová.