Podezřelý ten den vešel do volně přístupné chodby činžovního domu v Mlýnské ulici v Jablonci a dostal se až do l. patra. Nejdříve zvonil a bouchal na dveře. Jelikož nikdo neotevřel, odemkl si je klíčem, který po rozchodu přítelkyni nevrátil.

„Poté vstoupil do bytu, ve které následně rozbil troje zajištěné interiérové dveře, až se dostal do místnosti, ve které byla jeho bývalá přítelkyně a muž, po kterém se podezřelý ohnal půl metru dlouhým střepem pocházejícím z vysklených dveří. Přestože mířil na oblast hrudníku, stihl poškozený před zasažením uhnout," popsala Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie.

Přivolaní policisté útočníka zadrželi na místě činu a umístili ho do cely. Ovšem ještě před tím policisté v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 1,72 promile. Celková škoda na všech poškozených dveřích byla vyčíslena na částku dvanáct tisíc korun.

Po provedení potřebných procesních úkonů byl podezřelý následující den propuštěn na svobodu. „Nyní mu za spáchání trestných činů porušování domovní svobody, poškození cizí věci a nebezpečné vyhrožování hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,"doplnila Dagmar Sochorová .