Od začátku nového roku ještě neuplynul ani měsíc a krajská policie vyšetřuje už druhou vraždu. A stejně jako v případě ubodané prodavačky ve Vratislavicích i v tomto případě podle policie vraždil člověk, který jako první přivolal pomoc. K vraždě v Přepeřích na Turnovsku došlo minulý týden v pátek a hlavní roli zde hrály zřejmě rodinné neshody a alkohol.

SNAŽIL SE JÍ OŽIVIT

„O smrti 54leté ženy jsme se dozvěděli od zdravotní záchranné služby,“ potvrdila krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Zdravotníky zavolal na místo syn oběti, který se ji podle mluvčího krajské záchranky Michaela Georgieva snažil oživit. „Paní byla po kolapsu a v bezvědomí. Nejprve se proto začalo s resuscitací po telefonu,“ vysvětlil mluvčí. Oživit ženu se však nepodařilo ani profesionálům. Kromě toho museli podle Suchánkové na místě uklidňovat i syna, který se choval agresivně. Policii se záchranka rozhodla přivolat, protože podle Georgieva měla na sobě žena zranění, jež si nemohla způsobit sama.

ZABÍJEL SYN

Už během prvotních šetření pojali policisté podezření, že smrt matky způsobil její syn.  „Tvrzení kriminalistů podpořily nejen výslechy, ale výsledky nařízené soudní pitvy,“ sdělila dále Suchánková. Trestní stíhání za vraždu tak policie zahájila už v pondělí. „Podle všeho syn po předešlé hádce a pod vlivem alkoholu fyzicky napadl svou matku a následně ji usmrtil,“ vysvětlila Suchánková, která dodala, že na muže byla kvůli jeho častému pití alkoholu a předchozímu násilnickému jednání uvalena vazba. Za zvlášť závažný zločin vraždy mu hrozí až 18 let ve vězení.