Pětatřicetiletá žena z Prahy si během nedělního odpoledne odnesla z benzínek bez zaplacení nejrůznější zboží, z jednoho místa na druhé navíc přejela za volantem svého vozu, když zcela zjevně nebyla střízlivá. Hříšnice skončila v noci na pondělí v policejní cele a kvůli řízení v podnapilém stavu čelí trestnímu stíhání.

Žena nejprve kolem nedělní patnácté hodiny navštívila benzínovou čerpací stanici Shell v České Lípě, odkud bez zaplacení odešla s krabičkou cigaret a ještě přitom byla k personálu arogantní. Poté se neváhala přemístit do Sosnové, kde se na benzínce chovala podobně a opět si bez placení odkráčela s nejrůznějším drobným zbožím.

Policisté řidičku zadrželi nedaleko čerpací stanice v Sosnové. Její vrávoravá chůze a nesrozumitelná mluva na první pohled prozrazovala, že je pod vlivem alkoholu. „Policisté ženu podrobili kontrole na alkohol, při které jí naměřili v dechu hodnotu 2,25 promile. Vzhledem k tomu, že v tomto stavu s nimi nebyla schopna spolupracovat při úkonech trestního řízení a s přihlédnutím k její opilecké agresivitě, byla do vystřízlivění umístěna do policejní cely,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Během pondělí ji policisté sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a ženu budou dále stíhat na svobodě. Její drobné krádeže zboží na benzínových stanicích, kterými nenaplnila skutkovou podstatu trestného činu, se budou zvlášť řešit jako přestupky