Hříšník na sebe upozornil rychlou jízdou přes Lvovou. Když muže policisté zastavili a vyzvali ho k předložení dokladů, zalhal jim, že jej nechal doma. „Navíc se před nimi vydával za svého bratra. Ten sice existuje, ale jako jeho jednovaječné dvojče rozhodně nevypadá,“ podotkla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Policisté položili šoférovi octavie několik kontrolních otázek, na které neznal odpověď, a pod tíhou těchto okolností kápl božskou a vytáhl z pod sedačky svůj občanský průkaz.

Kromě  překročení nejvyšší dovolené rychlosti v obci a snahy o matení úředních osob, tu byly i další jeho prohřešky. Orientační zkouška na drogy u něj vyšla pozitivně na pervitin a marihuanu a navíc za volantem neměl co dělat, protože mu úřady zakázaly řídit motorová vozidla od března do září letošního letošního roku.

Hasiči z celého Libereckého kraje cvičili zásah s bambivakem.
Hasiči cvičili zásah s bambivakem, dorazili profesionálové i dobrovolné jednotky

„Odběr krve za účelem upřesnění, jak moc byl drogou při jízdě ovlivněný, bez uvedení důvodu odmítl. Za to mu hrozí ve správním řízení pokuta až do výše 50 000 korun,“ dodala Baláková.

Kromě toho mu policisté ještě téhož dne ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s trestní sazbou až dvou let odnětí svobody.