Mladý muž se živil krádežemi 7 měsíců, konkrétně od září loňského roku do letošního března. Zaměřil se hlavně na vykrádání aut a strhávání měděných okapů z domů. Několikrát se vloupal i do garáží a hospod.

„Pachatel má na svědomí vykradení 22 nákladních a osobních vozů, 26 domů, pěti garáží, dvou restaurací a jednoho sportovního centra,“ upřesnila mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

Na lup mladík nechodil nikterak daleko. Většinu vloupaček „udělal“ ve svém městě, tedy Chomutově. „Pouze v pěti případech si odskočil do sousedního Jirkova,“ podotkla Pivková.

Mladý Chomutovan kradl především věci, které se daly výhodně zpeněžit. Z aut bral rádia, navigace, odložené tašky se značkovým oblečením, ale třeba též nářadí či fotoaparát. Ze dvou chomutovských restaurací a sportovního centra odcizil peníze a cigarety.

Z rodinných domů odmontovával měděné okapy. Všechny odcizené věci obratem ruky rozprodal za pár korun náhodným zájemcům. Okapy odnesl do sběrny. Získané peníze pak všechny utratil.

„Policie u pachatele nic z lupu nezajistila,“ doplnila Pivková. Vyšetřovatel 24letého lapku obvinil z trestného činu krádeže a poškození cizí věci. Zároveň na něj byla uvalena vazba, aby nemohl pokračovat v trestné činnost. V případě uznání viny hrozí mladému muži 2 – 8 let vězení.