Kutínová byla obviněná 
z podvodu, kterým vznikla škoda nejméně 165 tisíc korun. Kauza má počátek v roce 2010, kdy se ředitelka zapojila do projektu Příprava lektorů pro vzdělávání dospělých. O kurzy však byl mezi učiteli malý zájem 
a ředitelka začala vykazovat i akce, které neproběhly. 
U soudu se například řešil kurz na Ještědu, kdy měli být na prezenčních listinách podepsáni lidé, kteří se jich ve skutečnosti nezúčastnili.

„Na Ještědu jsem nebyl, přestože jsem byl na prezenční listině podepsaný," uvedl jeden ze svědků, který měl přednášet na víkendovém kurzu v Hotelu Ještěd. Podle něj se dozvěděl, že se kurz ruší pro nezájem.

„Ke mně se dostaly listiny už podepsané, nezkoumala jsem, zda jsou podpisy pravé," bránila se už dříve před soudem Kutínová. Soudce Petr Neumann se podivoval, že řada účastníků kurzu nebyla schopná svůj podpis identifikovat.

Jak uvedl státní zástupce Petr Hořín ve své závěrečné řeči, paní ředitelka měla jistě zájem pedagogům nabídnout zajímavý projekt. „Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly," řekl doslova. Situace se jí ale vymkla z rukou 
a stvořila produkt, který respondenty nezajímal. „A tak začala vytvářet fiktivní dokumentaci," dodal Hořín, který navrhoval trest odnětí svobody s ročním podmíněným odkladem a pokutu.

Obhájce Petr Šoljak zdůraznil, že v rámci projektu získala škola vybavení, a že učitelé dávali ostentativně najevo, že o program nemají zájem. „Zřejmě jim vadilo, že se odehrává po skončení pracovní doby," poznamenal. Jak se ale už na počátku kauzy vyjádřila jedna 
z účastnic, která si nepřeje zveřejnit jméno, neviděli 
v kurzech žádný přínos. „Přišlo nám to o ničem, byla to ztráta času," vysvětlila.

Obhájce také při své závěrečné řeči popřel, že by vznikla nějaká škoda. „Paní ředitelka byla přesvědčená, že koná správně," dodal. „Je to ponaučení. Dobré skutky už nebudu nikdy dělat, stydím se za to, že jsem se do takové situace dostala," vyjádřila se Kutínová před soudem.

Celkem šlo na projekt 1,8 milionů, a to jak z fondů EU, tak ze státní kasy. Škola už kvůli zkrachovalému projektu musela vrátit přes 240 tisíc korun. Soudce Petr Neumann uvedl, že se nejspíše jednalo o ředitelčin nepřímý úmysl. Při volbě výše trestu přihlédl k jejímu věku a dosavadní bezúhonnosti. Včerejší rozsudek je zatím nepravomocný, státní zástupce i obžalovaná si ponechali lhůtu na možné odvolání.