„Kriminalisté mají rozpracováno dalších šest případů, o které by mohlo být trestní stíhání čtyřicetiletého muže rozšířeno," uvedla Suchánková.

Muž vykrádal chaty již dříve, v polovině prosince minulého roku mu vypršel trest za vloupání do 40 chat a zahradních chatek. „Oblíbenými lokalitami jak před lety, tak i nyní byly chatová oblast v ulici Vyhlídková takzvaný Teichmile, Radčice, Šimonovice a Javorník," zmínila Suchánková. Kriminalisty na jeho stopu přivedl způsob vloupání, vybírané lokality i například to, že v chalupách nedělal nepořádek. Pomohli jim ale i všímaví lidé.

Zloděje se podařilo zadržet lidem z Radčic na začátku února. „Muže překvapili poté, co se vloupal do dřevníku chaty. Snažil se sice utéci a došlo i k menší potyčce, ale i přesto se místním podařilo muže držet až do příjezdu policistů," popsala jeho zadržení policistka. Kriminalisté navíc zjistili, že než ho místní chytili, vykradl po cestě tři chalupy.

Zloděj si lup obvykle odnášel v batohu na zádech. Do horolezeckého tlumoku se mu podařilo dát i plazmovou televizi o úhlopříčce 82 centimetrů. „Z chatek bral věci, které se daly snadno a rychle zpeněžit," řekla Suchánková. Z chat si zloděj odnesl DVD přehrávače, mobily, fotoaparáty, počítače, zahradní pomůcky či oblečení. Z jedné chaty vzal i zastřešení venkovního bazénu. Zboží poté rozprodával v restauracích.