„Tři mladíci přelezli plot v zadní části objektu pivovaru, kde jsou uskladněné přepravky na pivo. Ty pak házeli přes plot a skládali je do připraveného auta," vysvětlila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Jejich počínání neuniklo pozornosti ostrahy, která ihned zalarmovala policii. „O tom trojice neměla vůbec tušení, a proto pro ně bylo velkým překvapením, když se na místě objevili policisté," pokračuje Vlasta Suchánková.

V době příjezdu policistů měli muži již v autě naskládáno deset přepravek. Další ležely pohozené za plotem. Ty se jim už posbírat nepodařilo. Zloději skončili na policejní služebně a ve zkráceném přípravném trestním řízení byli obviněni z přečinu krádeže, kterého se dopustili ve spolupachatelství. „Trest jim hrozí i přesto, že hodnota odcizených přepravek byla necelé dva tisíce korun. Všichni tři byli totiž za podobné protizákonné jednání v posledních třech letech odsouzeni libereckým soudem," dodala k jejich minulosti Vlasta Suchánková.

Podobně si zavařil i čtyřiatřicetiletý muž z Mostu, který byl v Penny Marketu v libereckých Pavlovicích zadržen s ukradenými žvýkačkami. Ani on nekradl prvně.