Nově je obžalován z plánování vraždy tří lidí a vydírání. Za to mu hrozí 15 až 20 let vězení. Soud dnes vyslechne Bartáka a některé svědky. Líčení je naplánované i na čtvrtek, vynesení rozsudku se neočekává.

Podle obžaloby Barták vraždy plánoval loni od října do listopadu ve Vazební věznici v Liberci. Podle loňských informací Práva chtěl nechat zabít bývalého šéfa vojenské tajné služby Andora Šándora, advokáta Oldřicha Choděru a pravoslavného kněze z Teplic Eugena Freimanna. Vraždy a vydírání údajně plánoval proto, aby se pomstil za své uvěznění.

Soudy jej loni potrestaly za šest znásilnění, pět případů vydírání, sexuální nátlak, nebezpečné vyhrožování a manipulaci s omamnými látkami. Trestná činnost se odehrála v letech 2006 až 2011. Barták ženy hladil a osahával proti jejich vůli, nutil k sexu a znásilnil, když odmítaly jeho naléhání. Někdy si pomohl tím, že dívky omámil chemikálií v nápoji. Asistentkám také vyhrožoval společenskou i fyzickou likvidací, upozorňoval je při tom na své známosti s prominenty.