K loupeži došlo 23. dubna krátce před desátou hodinou dopoledne. Do směnárny Makrum v Moskevské ulici tehdy vstoupil neznámý muž, který přistoupil k okénku, vytáhl zbraň a chtěl po ženě za přepážkou vydat peníze. Ta mu ale žádné nedala a pachatel, aniž by způsobil nějakou škodu na majetku či kohokoliv zranil, směnárnu rychle opustil.

Jeho čin byl kvalifikován jako loupež, přičemž její celkový průběh zaznamenala bezpečnostní kamera, na níž je zřejmá i podoba pachatele (na obrázku vpravo).

"Policistům se přes všechna dosavadní šetření nepodařilo zjistit totožnost muže, který si tímto nestandardním a protizákonným způsobem chtěl obstarat finanční prostředky," uvedla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková s tím, že v případě zjištění totožnosti by muži hrozil trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

"Pokud je muž na obrázku někomu povědomý, nebo ho vídá či zná ze svého okolí, ať tuto informaci předá policistům, a to buď na telefon: 974 466 450 nebo na bezplatnou tísňovou linku 158," dodala Vlasta Suchánková.