Z tohoto důvodu podali kriminalisté k soudu podnět na vzetí muže do vazby. Ten jim vyhověl a minulou sobotu poslal zloděje za mříže vazební věznice.

„Posledních sedm krádeží z osmi má na svědomí za únor a březen letošního roku, zbývající jedné se dopustil v říjnu," upřesnila mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.

Škoda, kterou zloděj způsobil, dosáhla téměř dvou set tisícové hranice. Nejvíce řádil na Liberecku.

Kradl kola

Drzý zloděj se nejčastěji zaměřoval na krádeže jízdních kol. Podle policie je kradl ze sklepních prostor domů, ale i chodeb. A ve většině případů stejným způsobem.

„Pachatel využíval jak násilí, kterým překonával vstupní dveře, ale i klíče, které získal po vykradení poštovních schránek. Klíče v nich totiž ponechává spousty lidí, neuvědomují si ale, že tím přihrávají zlodějům," dodala Šrýtrová.

Poslední krádež, které se zloděj dopustil, proběhla 12. března v liberecké Hedvábné ulici, kde násilně vnikl do poštovní schránky, ze které si vzal svazek klíčů. Díky nim se dostal do bytu, odkud odcizil horské kolo Ferrari za osmapadesát tisíc korun. Daleko s ním ale neujel. „Když zjistila majitelka bytu, co se stalo, oznámila to manželovi. Ten se ihned vydal z práce domů, když při jízdě autem potkal cyklistu zloděje na svém jízdním kole," popsala kuriózní situaci mluvčí. Okradený muž neváhal, přivolal policii a ta zloděje zadržela.

Následně policisté zjistili, že zadržený muž byl za krádeže v minulosti již soudně trestán. Od poloviny listopadu má navíc na svědomí dalších sedm krádeží se škodou sto tisíc korun.