Způsobil tak jejich majitelům škodu za 300 tisíc korun.
Minulý týden jej čirou náhodou zadrželi při vloupání do bytu v centru Liberce. Informovala o tom liberecká krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Obviněnému, který na soud čeká ve vyšetřovací vazbě, hrozí až tři roky vězení. Celostátně hledaný muž skončil v cele minulý čtvrtek poté, co se vloupal do bytu v Železné ulici.

Policisty přivolala jeho majitelka, která na vloupání přišla. Zloděj se v době příjezdu policistů ještě pohyboval po bytě a k odnesení už měl připravený batoh s notebookem,“ popsala mluvčí Vlasta Suchánková. Vloupání měl ale podle policie na svědomí mnohem víc.

V březnu prý vnikl do tří domů a totéž zopakoval během dubna, kdy se vloupal do dvou domů na Liberecku a jednoho na Jablonecku.
V květnu údajně vykradl čtyři rodinné domy v Liberci a v červnu se v krajském městě vloupal do dalšího. V polovině července si ještě prý vybral rodinný dům v Jablonci nad Nisou. Kradl ale podle obvinění i v jedné z jabloneckých restaurací. „Využil zaneprázdněnosti obsluhy a sebral kasírtašku, ve které bylo 8 tisíc korun,“ dodala Suchánková. Kriminálních deliktů má pachatel na svědomí celkem 14, uvedla policie.
Z domů většinou pachatel odnášel šperky, notebooky nebo peníze, nepohrdl ale ani dalekohledem, fotoaparátem a dalšími věcmi. Do křížku se zákonem se muž nedostal poprvé, v minulosti byl za podobné skutky potrestán vězením na sedm let.

V Libereckém kraji už letos policisté údajného pachatele podobně rozsáhlé série vloupání zadrželi.
Na konci března obvinili čtyřiadvacetiletého mladíka, který měl podle nich vykradených domů na svědomí 11. Kradl prý hlavně v Libereckém kraji, ale také v Dobříši na Příbramsku a v Říčanech u Prahy. Škoda, kterou údajně způsobil, překročila 300 tisíc korun. (s využitím čtk)