Informace o krádeži předali saští policisté českým kolegům ve Společném centru česko-německé policejní a celní spolupráce v Petrovicích a požádali je o spolupráci při pátrání.

Při něm policistům pomohla bezpečnostní opatření majitele firmy, který nechal vozidla vybavit navigačními systémy tak, aby bylo možné sledovat jejich pohyb v případě krádeže. Díky tomu policisté zjistili, že se kradené vozidlo pohybuje v České republice směrem na Prahu.

Čeští policisté zahájili ihned pátrání a v krátké době zadrželi jižně od Prahy odcizené vozidlo a v něm tři podezřelé cizince. „Auto i s nákladem bylo vráceno majiteli, podezřelí budou po vyřízení nutných formalit vydáni do Německa,“ uvedla Šárka Poláčková, mluvčí Preventivně informační skupiny severočeské policie.

„Úspěšně zakončené pátrání a zadržení podezřelých cizinců by se neobešlo bez rychlé a neprodlené spolupráce saské a české policie ve Společném centru německo-české policejní spolupráce v Petrovicích,“ dodala Šárka Poláčková, mluvčí ze severočeské policie. (pr)