Akce byla prioritně zaměřena na chodce, ale policisté si všímali i řidičů. Přestupek spáchali dva chodci a ve dvaceti osmi případech také řidiči.

„Akce trvala tři hodiny a odrazila se v počtu přestupků,“ uvedla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. I když se policisté snažili celou akci zaměřit především na chodce, přestupek spáchali pouze dva z nich.

Dle správného odhadu policistů šli na červenou v místě, kde přebíhá silnici mnoho lidí. Proto se hlídka na toto místo zaměřila. „Dva muži přecházeli na červenou v Palachově ulici, byla jim vypsána pokuta“ popsala Suchánková.

„Při cestě do práce jsem policisty viděla. Myslím, že je to dobře, lidé si aspoň dají pozor,“ uvedla Jaroslava Koucká z Liberce k přítomnosti policistů.

Nejezdí připoutáni

Policisté ale kontrolovali i ostatní příslušníky silničního provozu, tedy řidiče. Během dopoledne jich zkontrolovali na 150, pětina z nich se dopustila přestupku. „Nejvíce řidičů nebylo připoutaných bezpečnostním pásem, ohrožují tím především sami sebe,“ uvedla Suchánková. Takového přestupku se dopustilo celkem čtrnáct neukázněných řidičů.

Dalším problémem mnohých řidičů byl špatný technický stav vozidel. „Taková vozidla ohrožují bezpečnost a plynulost provozu,“ vysvětlila smysl kontrol policejní mluvčí. Policisté vybrali na pokutách celkem šest a půl tisíce korun. A další akce se chystají, do konce roku jich proběhne ještě několik. Policie i přes úspory chce ve větších kontrolních akcích pokračovat. „Chceme, aby policisté byli v ulicích vidět,“ řekl před časem krajský policejní ředitel Milan Franko.