„Pachatel nejprve překonal násilím vstupní dveře a následně vnikl do vnitřních prostor," informovala mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.

S prázdnou z čerpací stanice zloděj neodešel. Odnesl si totiž hned několik kartonů cigaret a lahví alkoholu.Celková škoda, kterou provozovateli benzínky způsobil, nebyla zatím vyčíslena.

Řidiči měli smůlu

Motoristé, kteří si chtěli včera ráno natankovat či nakoupit, tak díky lupiči měli smůlu. Policisté totiž přes vjezd na čerpací stanici natáhli pásku. Na vjezdu se objevila i přenosná dopravní značka „Zákaz vjezdu". Řidiči tak měli dvě možnosti, vydat se na nejbližší čerpací stanici do Raspenavy a nebo až do Frýdlantu.

Přepadení?

Z počátku panovaly mezi motoristy obavy a zvěsti, že novoměstskou stanici někdo přepadl. To se ale nepotvrdilo. V době, kdy se neznámý pachatel do ní vloupal, byla benzínka bez zaměstnanců. Nepatří totiž k těm, které jsou otevřené dvacet čtyři hodin denně.

Není ale divu, že si někteří mysleli, že ji někdo přepadl. Je to sotva pár dní, co liberečtí kriminalisté dopadli jednadvacetiletého lupiče, který 3. dubna kolem třiadvacáté hodiny v Liberci s plynovou pistolí v ruce přepadl čerpací stanici Prim Petra v Londýnské ulici. Zaměstnankyně mu tehdy z důvodu obavy o vlastní zdraví vydala tržbu ve výši dvanáct tisíc korun. Když se pachatel zmocnil peněz, dal se na útěk. Policisté rozjeli pátrání. O pomoc požádali i veřejnost. A to přes záběry z bezpečnostního kamerového systému, který průběh přepadení a samotného pachatele natočil. Policisté je poskytli médiím. Následně se na policejní tísňovou linku obrátilo několik lidí, kteří svým svědectvím pomohli k tomu, že kriminalisté mladíka zadrželi 12. dubna.

Benzínka mu ale nestačila, jak totiž policisté zjistili, pár dní po přepadení čerpací stanice vyloupil s plynovou pistolí i libereckou trafiku.