Pět minut po půl třetí v noci havaroval sedmadvacetiletý řidič v liberecké Karlovské ulici. Muž jel ve směru na Machnín. „Nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze mokré vozovky a v pravotočivé zatáčce dostal smyk a vyjel vlevo mimo komunikaci do příkopu,“ popsala mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová.

Při nehodě utrpěl lehké zranění, které mu na místě ošetřili pracovníci Zdravotnické záchranné služby.

Po nehodě musí její účastníci dýchnout a tento řidič nadýchal 2,13 promile. „Na místě přišel o svůj řidičský průkaz a na další řízení vozidla si delší dobu počká,“ podotkla mluvčí.

Další nehoda se odehrála o necelou hodinu později v Osečné. Šestatřicetiletá žena měla stejný problém jako předchozí řidič a vyjela mimo silnici. Jenže narazila do plynového uzávěru jednoho z domů v Českolipské ulici. „Po nárazu vozidlo ještě změnilo směr a narazilo do dalšího plynového uzávěru u dalšího domu,“ popsala patálii Knopová. Dechová zkouška pro ženu nedopadla dobře. Nadýchala 1,35 promile.

Dalšího opilce chytili policisté o další hodinu později, v půl páté ráno v Kateřinské ulici. Čtyřicetiletý řidič se jim snažil ujet a jeho auto tak zastavili až s pomocí další hlídky. „Z auta muže vytáhli pomocí donucovacích prostředků. Nadýchal 1,65 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že nebyl schopen další komunikace, byl zadržen a zbytek noci strávil v policejní cele,“ řekla mluvčí.

Až když vystřízlivěl, mohl na služebně podat vysvětlení. Jeho návrat domů se tak protáhl o dvanáct hodin.