Po činu z místa utekl. Zraněný muž vietnamské národnosti dosud bojuje o život v liberecké nemocnici. Při střelbě totiž utrpěl velmi vážná zranění.

Policisté rozjeli pátrání. Požádali o spolupráci i média, která na jejich žádost zveřejnila záběry z kamerového systému daného baru, na kterých byl pachatel zobrazen.

„Ihned po zveřejnění záběrů, ale i následující dny, jsme přijali desítky poznatků od lidí, které jsme velice důkladně prověřovali. Tyto poznatky od veřejnosti nás dovedli až k osobě možného podezřelého, který měl postřelit barmana v Hejnicích," informovala mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková.

Jakmile ho policisté zadrželi, ke střelbě se jim přiznal. Policisté ho obvinili a zahájili s ním stíhání pro spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a z trestného činu nedovoleného ozbrojování. V případě odsouzení hrozí mladíkovi, který dosud nebyl trestaný, pět až dvanáct let vězení.

„Prostřednictvím státního zastupitelství jsme podali podnět k návrhu na vzetí zadrženého muže do vazby. O ní bude rozhodovat soud," dodala Suchánková s tím, že Policie ČR děkuje veřejnosti za její zájem rychle a ochotně spolupracovat při objasňování tak závažného zločinu. Díky nim se podařilo pachatele několik dní po činu zadržet a obvinit.