Šok, strach a bolest, na kterou jen tak nezapomene. Silně traumatizující zážitek má za sebou teprve jedenáctiletý hoch z Nového Boru, kterého za bílého dne napadla čtveřice mužů v novoborské Smetanově ulici u městského parku.

Mladistvý přišel v důsledku potyčky o dva zuby, další dva měl vyvrácené. K incidentu došlo v neděli okolo 17. hodiny. Případ vyšetřují policisté v Novém Boru. Obrátila se na ně chlapcova matka.

„Přijali jsme oznámení o napadení nezletilého. Chlapec se zranil, když se měl dát před několika muži na útěk. Potyčce podle výpovědi předcházelo slovní napadení," uvedla krajská mluvčí policie Bohunka Capuličová.

Jedenáctiletý hoch se do střetu se skupinkou mužů dostal, když na koloběžce projížděl Smetanovou ulicí ve směru do centra Nového Boru.

Útočníci utekli

Teprve jedenáctiletý hoch utrpěl vážné zranění poté, co si jej vyhlédla čtveřice mužů. Údajně čtyři muži seděli v osobním autě, z něj měli na chlapce pokřikovat posměšné urážky, které brzy na to vystřídaly vulgární výrazy. „Projížděli okolo autem a vysmívali se mu. Syn dostal strach, oni měli zřejmě radost, že se jich kluk bojí. Pak se rozdělili, nadběhli mu a on, jak se jich bál, rozjel se na koloběžce, jeden z mužů mu nastavil nohu a on přepadl přes řidítka," vylíčila Deníku chlapcova matka.

Po ošklivém pádu hoch zůstal ležet na silnici, údajní útočníci z místa utekli. „Prostě ho tam nechali ležet a ještě než utekli, tak se mezi sebou sprostě bavili, že zmlátili bílou ku*** a že z toho budou mít akorát problémy, protože jsou na místě kamery," doplnila chlapcova matka, která se synem musela už absolvovat řadu lékařských vyšetření. Jak se Deníku svěřila, ze všeho nejvíc si ale přeje, aby policie odhalila totožnost čtveřice údajných útočníků.

Policie případ zatím vyšetřuje jako přestupek proti občanskému soužití. „V tuto chvíli probíhá další šetření za účelem identifikace osádky vozu," uvedla stručně krajská mluvčí policie. Bližší informace nesdělila kvůli probíhajícímu vyšetřování.