Ani fakt, že dopravní policisté opakovaně varovali před zvýšenými kontrolami při prodlouženém velikonočním víkendu, nepřiměl řidiče, aby se před jízdou vzdali alkoholu. O dalších návykových látkách nemluvě. Bilance je šokující. Zatímco loni nachytali kontroly „pouze" šest hříšníků s promile v krvi, letos jich byla rovná dvacítka. Tři řidiči se na silnice vydali pod vlivem drog. Jeden z nich měl podle policie navíc zákaz řízení. Šestadvacetiletému řidiči Audi, který na sebe upozornil rychlou jízdou na silnici mezi Libercem a Jabloncem, tak za maření úředního rozhodnutí hrozí až tříletý trest.

S alkoholem řídili muži i ženy

Pod vlivem alkoholu byl například řidič Volkswagenu Transporteru, který v pondělí v 7.15 najel do plotu dvou rodinných domů. „Hodnota 0,73 promile alkoholu, kterou ukázal při kontrole přístroj, se mu zdála moc vysoká, a tak se proto dobrovolně ještě podrobil odběru krve. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Brzy po ránu přistihli policisté v pondělí opilého za volantem také 44letého řidiče osobního vozidla značky Fiat Panda v Doksech s 1,12 promile alkoholu a krátce před polednem téhož dne ve Cvikově 36letou řidičku osobního vozidla značky Ford Fusion s 1,41 promile alkoholu," popsala policejní mluvčí Ivana Baláková některé z případů.

Na velikonoční víkend vyrazilo na silnice 150 policistů a zkontrolovali na 1500 řidičů. Zjistili přitom 307 přestupků a rozdali 277 pokut v celkové výši 95 000 korun. „Nejčastějším prohřeškem řidičů bylo překročení rychlosti celkem ve 44 případech. Následoval špatný technický stav vozidel, celkem v 37 případech. Bezpečnostní pásy pak řidiči nepoužili v 27 případech. Přestupky jsme zjistili i u cyklistů, celkem ve dvou případech," popsala Ivana Šrýtrová z krajského ředitelství policie.

Podle policie se o letošním prodlouženém víkendu nestala naštěstí žádná vážná dopravní nehoda.

Spadl z motorky, srazila se s koněm

Zato nebyla nouze o kuriózní nehody. U Železného Brodu například nezvládla jízdu řidička a sjela do potoka, v Janově u Jablonce zase utrpěla lehké zranění cyklistka, která se střetla v Janově nad Nisou Hraničné se splašeným koněm. Kuriózní je podle policie i havárie 62letého motorkáře, který v neděli neudržel rovnováhu a spadl i se svou Yamahou FZS 1000 na další dvě zde zaparkované motorky. Způsobil přitom škodu, kterou policisté předběžně odhadli na 170 000 korun.