K loupeži, jejíž obětí byla nezletilá osoba, došlo 27. února, krátce po půl třetí odpoledne, na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci.

„Chlapec, který se nacházel v blízkosti místa spáchání trestného činu, by nám svým svědectvím mohl výrazným způsobem dopomoci k objasnění okolností celého případu. Žádáme jej, aby se nám spolu se svými zákonnými zástupci ozval, ať již prostřednictvím bezplatné linky 158 nebo aby se dostavil na kteroukoli součást obvodních oddělení Policie ČR. Zároveň také žádáme veřejnost, která chlapce na fotografii poznává, aby učinila totéž,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Chlapec měl na sobě zimní světle modrou bundu s tmavými doplňky, zejména na ramenou a na kapuci, bunda v oblasti krku byla opatřena oranžovou podšívkou. Měl tmavé kalhoty, tmavé zimní boty a červenou zimní čepici s logem v přední části. Na zádech nesl tmavý školní batoh s oranžovou vnější kapsou s dětským potiskem.

„V dané věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestního činu loupež, za který pachateli v případě dopadení a následného prokázání viny může hrozit trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let,“ dodal mluvčí.