„Že na hřbitově není něco v pořádku si všiml muž, který v těchto místech venčil brzy ráno před šestou hodinou svého psa. O tamní kapličku byl opřený žebřík a uvnitř chyběl zvon. O této skutečnosti ihned informoval policisty," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Na místo se okamžitě vydali policisté, kam dorazil i psovod se psem Capem. Ten po chvilce zachytil stopu, po které se vydal.

„Stopa ho vedla zhruba 500 metrů po louce směrem k vlakovým kolejím. Odtud pes pokračoval o dalších 100 metrů dál k vlakovému viaduktu a pak směrem k lesu. Po zhruba dalších pěti metrech, poblíž potoka, upozornil pes psovoda na první nález," popisuje Suchánková a pokračuje: „Pod kupou větví našel ukrytý zvon odcizený ze hřbitovní kapličky. Bez nasazení služebního psa by policisté jen stěží zvon našli. Pachatel ho velice důkladně ukryl. Tím ale práce policejního psa neskončila," dodala.

Od místa, kde zvon našel, pokračoval dál zhruba dvě stě metrů přes louku a les. U zamrzlého rybníka pes našel sáňky, na kterých zloděj zvon vezl. Po dalším půl kilometrů k lesu byl Capo opětovně úspěšný. Tentokrát našel batoh, ve kterém byly plechy rovněž z kapličky.

A policejnímu psu neunikl ani sám zloděj.

„Lapka se se snažil skrýt. Na výzvu, ať se zastaví, nereagoval, dal se na útěk a zanedlouho se policistům ztratil z dohledu," uvedla Suchánková.Na řadu přišel opět Capo. Po pár minutách uslyšel psovod štěkot svého svěřence. To byla známka toho, že byl úspěšný i tentokrát. Pes měl zloděje pod svým dozorem do chvíle, dokud na místo nedorazil policista. Ten jej pak vyzval, aby opustil svůj úkryt. Pak už následovala cesta zpět na lesní cestu, kde si muže převzali policisté.

„Na oddělení k celé věci podal vysvětlení a zároveň se ke krádeži zvonu doznal. Vzhledem k tomu, že byl díky policejnímu psu zadržen krátce po krádeži, řeší policisté jeho prohřešek proti zákonu ve zkráceném přípravném trestním řízení. V něm mu rovněž sdělili podezření z krádeže a poškození cizí věci," popsala Suchánková. Do čtrnácti dnů uslyší 22letý mladík verdikt soudu o výši trestu.