Nepříjemnosti s agresivním mužem měli minulý víkend liberečtí strážníci. Ten se snažil dostat do Domu pro seniory v liberecké Burianově ulici, vyhrožoval kolemjdoucí ženě a nakonec zaútočil i na hlídku.

K incidentu došlo v sobotu před desátou večer. „Muž se dobýval do domu seniorů,“ řekl mluvčí libereckých strážníků Petr Mládek. Agresivního muže si všimla kolemjdoucí žena a bez okolků na něj zavolala strážníky. Muž si toho ale všiml a do ženy se pustil. „Podříznu tě,“ zněla jedna z jeho výhrůžek.

Na místo se ale brzy dostali strážníci, kteří spatřili útočníka, jak se snaží rozbít okno a dostat se do domu. To se mu povedlo a vběhl do domu. Hlídka za ním. „Byl ve třetím patře, ale hlídka už cestou slyšela řinčení skla,“ pokračoval Mládek.

Pak strážníci spatřili pronásledovaného muže, jak nohou od stoličky pořád mlátí do už rozbitého skla. Pak se jeho zloba obrátila proti mužům zákona. „Jakmile muž hlídku spatřil, otočil se čelem k ní, napřáhl ruku s nohou od stoličky a vykročil směrem ke strážníkům. Vzhledem k tomu, že se hlídka cítila v přímém ohrožení, tak muže zpacifikovala,“ dodal Mládek.

Muž pak skončil v poutech a odvezlo si ho auto státní policie. Strážníkům tak skončil jeden z nebezpečných výjezdů.

Podobné zásahy nejsou pro strážníky ojedinělé. Do půl těla svlečený muž pohoršoval v okolí libereckého vlakového nádraží cestující a chodce v listopadu loňského roku. Alespoň podle volající ženy, která vše oznámila v sobotu v šest hodin večer na městské policii. Hlídka na místo dorazila už za pět minut a muže, který se pohyboval po hale nádraží, ihned zaregistrovala.

„Muž vypadal zmateně. Když jej strážníci vyzvali k prokázání totožnosti, začal je hrubě urážet,” uvedl Petr Mládek z oddělení prevence a kriminality Městské policie Liberec. Nakonec začal před strážci pořádku utíkat, a tak ho strážníci museli zpacifikovat. „I po položení na zem se oháněl pěstmi. Strážníci mu proto nasadili pouta,” dodal Mládek. Agresor pak skončil na policii a strážníci v nemocnici, protože se při zásahu poranili.

Útoku od zloděje si nedávno užil i pracovník ostrahy v jednom z obchodů Na Rybníčku v Liberci. Zloděj totiž ukradl několik šampónů, kterých se ale nechtěl za žádnou cenu vzdát. Když ho hlídač doběhl a zadržel, útočník se na něj vrhl. „Kolem sebe neustále kopal a útočil na člena ostrahy. Tomu nakonec utrhl oba rukávy u bundy a poškodil mobilní telefon, který měl v kapse,“ popsala mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová.

Agresor moc dobře věděl, proč se nechce nechat chytit. Za krádeže už totiž byl odsouzen a teď nejspíš skončí ve vězení.