Čtyřleté nepodmíněné tresty pro Jaroslava Mačí a Tomáše Nováka ale zmírnil o rok, Lukášovi Maškovi potvrdil podmíněný tříletý trest s odkladem na čtyři roky. Všem třem hrozilo až šest let vězení. Rozhodnutí soudu je pravomocné, podat lze jen dovolání k Nejvyššímu soudu.

Nižší tresty pro Nováka 
a Mačí předsedkyně senátu Dana Stránská odůvodnila tím, že jde o jejich první porušení zákona. Skutek se podle obžaloby stal na konci roku 2010, kdy se firma snažila uvést elektrárny v České Lípě a Českém Dubu na Liberecku do provozu, aby pro ně zajistila licence ještě pro rok 2010 a tím výhodnější garantovanou výkupní cenu elektřiny. Od roku 2011 se totiž ceny výrazně snížily 
z 12 150 korun na 5500 Kč za jednu megawatthodinu.

Zástupce ERÚ ale našel nedostatky, což by znamenalo, že by firma nedostala potřebné povolení včas a na dotacích od státu by přišla o stovky milionů. Pracovníci firmy mu údajně tehdy nabídli milionový úplatek. Úředník ERÚ se ale obrátil na policii, která další jednání mezi ním a pracovníky firmy monitorovala a odposlouchávala. Peníze se předaly 27. ledna 2011 v Praze. Detektivové 
z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu jednoho z mužů tehdy zadrželi na místě, zbylé dva téhož dne na jihu Čech.
Obhajoba důvěryhodnost pracovníka ERÚ i postup policie zpochybňovala. Tvrdí, že o úplatek požádal sám úředník ERÚ a policií byl pak instruován, jak má postupovat, aby peníze skutečně dostal.

„Kdyby do toho policie nezasahovala, tak by k předání úplatku nedošlo," uvedl jeden z obhájců.
Podle Stránské je ale z důkazu naprosto zřejmé, že nejprve přišla nabídka úplatku 
a až poté do případu vstoupila policie. „Zločin byl dokonán nabídkou úplatku," uvedla soudkyně.

Policie v souvislosti s vydáváním licencí na konci roku 2010 prošetřuje ještě jeden případ, který je spojený se dvěma solárními elektrárnami na Chomutovsku. V kauze stíhá deset lidí včetně šéfky ERÚ Aleny Vitáskové. Dva pracovníci ERÚ se údajně v roce 2010 podíleli na vydání licence na základě nedostatečné dokumentace, třetí pak prý v roce 2012 zastavil interní přezkum platnosti licencí. Policie vyčíslila škodu vzniklou neoprávněným připojením solárních elektráren na 1,9 miliardy korun.