Byla hluboká noc. Tři hodiny. Na čerpací stanici Alfa přichází maskovaný muž s kapucí. Vytahuje střelnou zbraň a po obsluze chce peníze. Nečeká, že čerpadlář se bude bránit. Zazní výstřel. Útočník se lekl toho, co udělal a bez lupu utíká. Na zemi leží smrtelně zraněná obsluha pumpy.

Vrah nakonec utekl bez lupu

Tragický příběh se odehrál před více než třemi roky, v listopadu 2007. Od té doby policie marně pátrala po pachateli vraždy. Když už nejspíš nikdo nedoufal, přišla překvapivá zpráva: podezřelý z vraždy je za mřížemi.

Po celé tři roky a čtyři měsíce se kolem něj utahovala smyčka. „Kriminalisté z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje proti němu trpělivě sbírali stopy, poznatky a důkazy celé tři roky a čtyři měsíce. On přitom neměl nejmenší tušení, že jsou mu policisté na stopě a žil si dál svým poklidným občanským životem,“ uvedla liberecká policejní mluvčí Ivana Baláková.

Po celou dobu žil v Liberci

Vrah žil po celou dobu v Liberci, kde jej také policisté v neděli odpoledne zadrželi. Jedná se o pětatřicetiletého muže. „Už je obviněn ze spáchání zločinu loupeže s následkem smrti. Hrozí mu deset až osmnáct let odnětí svobody,“ upřesnila Baláková. K zadržení pachatele přispěli i vzorky DNA, které na místě činu zanechal. „Výsledky byly shodné,“ potvrdila mluvčí.

Zatčený muž zastřelil jednašedesátiletého zaměstnance čerpací stanice v noci na 8. listopadu 2007. Provozovnu v Londýnské ulici přepadl po 03.00 hodině. Bezpečnostní kamery zachytily, jak se trestný čin na čerpací stanici odehrál. Čerpadlář seděl pod kamerou za pokladnou a ze záběrů vyplývá, že vrah před ním stál s namířenou pistolí v 03:03:01. O 11 sekund později zůstal na stejném záběru už jen zločinec (viz fotografie vlevo) a o další čtyři sekundy později směřoval k východu ze stanice. Co přesně se stalo, by nyní měl objasnit výslech zadrženého. Ten se k vraždě bez dlouhého zapírání přiznal.

Kolegové zastřeleného tehdy uspořádali sbírku na pomoc vdově a rodině muže, který měl v té době jen pár týdnů do důchodu. Benzínová pumpa byla zaplavena květinami a svíčkami. „Chtěla bych poděkovat všem přátelům a známým, kteří po tragické události přispěli morálně a finančně celé naší rodině,“ uvedla tehdy vdova po zabitém čerpadláři Jaroslava Cihlářová.

ČTĚTE TAKÉ: