Recidivista dlouho na svobodě nepobyl. Má za sebou 32 vykradených objektů. Osmadvacetiletý recidivista kradl od Vánoc, ale od konce května je ve vazbě. Soud ho může poslat za mříže až na dobu pěti let.

Kradl, kde mohl

Liberecká policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová k případu uvedla: „Okresní soud v Liberci jej v roce 2012 odsoudil za krádeže k výkonu trestu odnětí svobody a po odpykání trestu byl před loňskými vánočními svátky propuštěn na svobodu. To, že na něj pobyt ve vězení neměl vůbec žádný výchovný charakter, bylo zřejmé z toho, že již v první den na svobodě se vloupal do obchodního centra Korint v Liberci, na ulici Broumovská. Tam vnikl do kanceláří soukromé společnosti a odcizil zde věci za více jak 12 tisíc korun. Na poškozeném zařízení způsobil dále škodu přes 57 tisíc korun."

Od té doby měl na svědomí vloupání do 32 objektů, převážně napadal domy v centru města Liberce. Vykrádal různé provozovny, kanceláře soukromých firem, prodejny, restaurace a pivnice, dokonce i nehtová a kosmetická studia, kadeřnictví a fitness studia.

V jednom případě navštívil (samozřejmě bez psa) i psí salón. Asi v pěti případech se jeho krádeže nezdařily, neboť byl v některých objektech vyrušen bezpečnostními alarmy. V těchto případech pak z místa odešel s nepořízenou.

Škoda 2 miliony

„Krádežemi stačil během půl roku napáchat škody za více než 2 miliony korun. Muže se podařilo libereckým kriminalistům dopadnout na základě výborné osobní a místní znalosti prostředí, ve kterém se recidivista pohyboval," zdůraznila Šrýtrová a dodala: „Poslední krádež spáchal zloděj během noci z 15. na 16. května 2014 na náměstí Dr. E. Beneše, kde vnikl do sklepních prostor domu. Z jedné zde sídlící společnosti odcizil peníze a svazek klíčů."

Zloděj si odnášel peníze, platební karty, notebooky, výpočetní techniku, mobilní telefony, fotoaparáty, elektroniku, elektrické ruční nářadí, šperky, ale i alkohol a cigarety, kosmetické přípravky, dekorativní kosmetiku, materiál pro nehtovou modelář.

Zkrátka bral vše, co se dá dobře zpeněžit. V jednom případě si odnesl i 150 kusů starých mincí. Šrýtrová dodala, že zajímavé je například i to, že při vloupání do psího salónu si odnesl dokonce i náhradní hlavy do stříhacích strojků na psy.

Kriminalistům se podařilo u muže zajistit pouze velmi malou část odcizených věcí, které předali zpět majitelům. Většinu odcizených věcí stihl muž prodat.