Slepý vězeň se předloni v létě začal rozčilovat kvůli dávkám inzulinu, trpí totiž silnou cukrovkou. Jak uvedly novinky.cz, které o případu informovaly, soudní znalec dovodil, že nevidomý muž na příslušníka útočil veden vycvičeným čichem. Soud mu tedy za násilí proti úřední osobě přidal k už odpykávanému trestu další půlrok ve vězení.

Podle portálu novinky.cz byl sám dozorce útokem zaskočený a nečekal ho. Vězeň byl prý rozčílený a službu opakovaně verbálně napadal. Pak se situace vyhrotila a vězeň na dozorce zaútočil. Praštil ho pěstí do břicha. Napadený dozorce šel za kolegy a když se vrátil, vězeň ho opět napadl. Tentokrát ho chytil do takzvané kravaty. Dozorce na něj křičel, aby ho nechal a on po chvíli uposlechl.

Tibetská doga. Ilustrační snímek
Tibetská doga pokousala před rokem ženu v Křižanech, majitele psa soud nečeká

Jak dále uvádí portál novinky.cz, policie při vyšetřování případu raději přizvala znalce, aby ověřil, zda je slepý vězeň skutečně slepý. Znalec Jan Velek potvrdil, že po komplikacích s cukrovkou je posuzovaný opravdu zcela nevidomý. „I přesto, že je obviněný naprosto slepý, byl schopen popisovaný přečin násilí provést. Především na podkladě vycvičeného sluchu a čichu,“ napsal znalec se specializací na oční lékařství.

Rozsudek je pravomocný. Obžalovaný i státní zástupkyně se vzdali práva na odvolání.