Hned dva případy musela řešit ruprechtická policie. Neznámý lapka ukradl majiteli Škodu Octavia, a to v noci ze soboty na neděli. Auto v hodnotě 200 tisíc korun měl majitel zaparkované v ulici Ruprechtická před domem. Podobně dopadl i muž parkující u tramvajové točny v Lidových sadech.

Tomu chmaták ukradl jeho Volkswagen Sharan za 270 tisíc korun. Majitel si navíc musel sehnat pro sebe i rodinu odvoz do Prahy, odkud přijel. S automobilem navíc přišel o čtyři dětské autosedačky.

Na své si nepřišel zloděj, když v noci ze soboty na neděli ukradl škodovku jedné ze sychrovských firem. Auto zmizelo z parkoviště před obchodem ve Čtveříně. „V tomto případě dopadlo pátrání po vozidle úspěšně. Zloděj, který si auto vytipoval, zřejmě netušil, že je vůz dobře zabezpečený. Krátce před šestou hodinou ráno jej totiž vypátrala prostřednictvím vyhledávacího systému sama zabezpečovací firma, a to odstavené v lese v obci Žďárek," doplnila policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Zatímco policisté pátrají po pachateli krádeže, ukradený automobil se vrátil poškozené firmě.

Asi nejdražší houbaření za svůj život zažil majitel Škody Yeti. Ten se v neděli v půl deváté ráno vydal na houby do Osečné. Když se po necelých třech hodinách vrátil, nestačil se divit. Jeho zánovní automobil byl pryč.

Velké štěstí měl naopak majitel Volkswagenu Transporter. Tomu se do jeho automobilu vloupal neznámý nenechavec v Liberecké ulici v Chrastavě během noci ze soboty na neděli. Lapka chtěl automobil evidentně ukrást, ale to se mu nakonec nepodařilo. „Auto tak zůstalo na místě a jeho majiteli vznikla škoda pouze na spínací skříňce," dodala Suchánková.

Policisté evidují i vykradenou Škodu Octavii v Kristiánově v Liberci, kde zloděj ukradl kompletní potápěčskou výbavu, nebo Audi Q7, ze kterého přímo před hotelem Zámeček lapka vybrakoval navigaci a příslušenství.