Obchodník byl odsouzen ke dvouletému trestu s podmínečným odkladem na tři roky.

Pikantní na soudním příběhu je, že Vietnamci ukradl český zloděj eurobankovku a chtěl ji v jedné chomutovské bance vyměnit za české peníze. Bankovku Xuan Doung Nguyena ukradl Michal Š. a byl za zlodějinu již odsouzen.

Při úklidu kradl

Michal občas Vietnamci pomáhal se zbožím, jednoho dne v srpnu 2013 čistil auto a bankovku v hodnotě 500 euro tam našel. Policistům po zadržení potvrdil, že bankovku ukradl ve voze vietnamského obchodníka.

Vietnamec policistům vysvětlil, že jde o rituální bankovku, kterou chtěl použít jako dar bohům a zapálit ji spolu s tyčinkami. Jenže rituální bankovky vypadají jinak než padělek 500 euro.

Později vietnamský obchodník uvedl, že mu bankovku dal jeden Vietnamec, který ji dostal v Německu. Prý věděl, že jde o padělek, chtěl jej později zlikvidovat, ale zapomněl na ni. Potom našel zlodějíček padělek zapadlý v autě.

Jenže, bankovka nebyla zapadlá, ale ležela v jedné z přihrádek ve vozidle. Nejednalo se o rituální bankovku, ale podle České národní banky šlo o padělek třetího stupně, čili obchodník měl v autě zdařilý padělek, schopný vyvolat u laické veřejnosti záměnu, jak bylo zdůrazněno v rozsudku chomutovského okresního soudu z ledna 2015.