Podle ředitele liberecké policie Miroslava Dvořáka muž přistoupil k přepážce číslo dvě, na lístku předal úřednici vzkaz a zároveň s tím vytáhl pistoli. „Kolik peněz pracovnice Komerční banky pachateli pod pohrůžkou střelné zbraně vydala, bude známo až po inventuře,“ uvedl pro Deník Miroslav Dvořák.

Podle popisu svědků mohlo být muži mezi 35 a 38 lety, je atletické postavy a při přepadení se choval velmi sebejistě, což nasvědčuje tomu, že se podobného jednání nedopustil poprvé.

Pachatel je vysoký zhruba 180 - 190 centimetrů a v době přepadení měl na hlavě vlasovou pokrývku. Jinak je plešatý nebo vyholený.

„Na očích měl tmavé sluneční brýle protáhlé do stran. Oblečen byl do tmavé bundy a bílé košile bez kravaty. Dále měl na sobě tmavé kalhoty a černé polobotky. Žádné bližší ukazatele nebyly zjištěny,“ doplnil ředitel liberecké policie Miroslav Dvořák.

Za účelem vyšetřování loupežného přepadení Policie České republiky žádá všechny spoluobčany o spolupráci při pátrání po neznámém pachateli. Jakékoliv informace k případu můžete volat na jakoukoli služebnu Policie České republiky, nebo volejte na bezplatnou linku 158.

(pr)