Odnesl si tržbu, avšak dlouho si lupu neužil. Včera dopoledne jej dopadli policisté. Třicetiletému muži z České Lípy hrozí za loupež až deset let vězení.

K přepadení došlo kolem půl páté odpoledne, kdy na čerpací stanici byl jen pětapadesátiletý zaměstnanec. Tomu lupič vyhrožoval, že ho zabije, jestli mu nevydá peníze. „Muž mu proto nekladl žádný odpor a nechal pachatele odejít s kasírtaškou, ve které se peníze nacházely. O jakou částku šlo, zatím z taktických důvodů zveřejnit nemůžeme," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Lupič muži nijak neublížil a teprve, když už ho nemohl ohrozit, zavolal policisty. Stopy je devatenáct hodin po činu dovedly k pachateli.

Třicetiletý muž, který nyní čeká v cele na přidělení advokáta, se už v minulosti dopouštěl majetkové i násilné trestné činnosti.

„Policisté u něj zajistili kuklu, ve které loupil a také kasírtašku z benzinky. Poté, co si převezme usnesení o zahájení trestního stíhání, vyslechne ho vyšetřovatel jako obviněného a podá státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby. Důvodem je obava, aby v trestné činnosti na svobodě nepokračoval," dodala mluvčí.