„Ve čtvrtek kolem 20. hodiny oznámila hlídce na Soukenném náměstí žena z Chrastavy nález čtyřleté holčičky,“ uvedla Daniela Bušková, tisková mluvčí liberecké městské policie.

Jak dále mluvčí informovala, vzhledem k pozdní hodině upoutalo ženu děvčátko, které postávalo v ulici a plakalo a v okolí se nikdo nenacházel. „U dítěte hrozilo i nebezpečí, aby nevkročilo do jízdy některému z hojně projíždějících automobilů,“ upozornila Bušková.

Žena zastavila projíždějící hlídku městské policie a požádala ji o pomoc. Holčička byla celá vystrašená. Také vzhledem ke svému věku a celkové situaci nedovedla podat bližší údaje o své osobě, ba ani jak se na místo dostala.

Dříve, než strážníci začali podnikat nutné kroky k zajištění dalšího osudu děvčátka, tedy kontaktování oddělení sociálně právní ochrany dětí Magistrátu města Liberec, se naštěstí na místo dostavil otec dítěte, který uvedl, že děvčátko ponechal v parkujícím vozidle když spalo, a odešel v rychlosti na nákup.

„Holčička se však probudila a vystoupila z auta. V tu chvíli však pomohla kolemjdoucí žena a patří jí dík za to, že suplovala pro danou chvíli rodiče a zabránila jakémukoli neštěstí, které mohlo nastat,“ dodala Daniela Bušková.

(pr)