"Protože prostory farnosti dobře znal, věděl, že se tam dá ledacos zajímavého najít. Začátkem srpna vypáčil vstupní dveře do církevního objektu, v němž pracoval, a v jedné kanceláři odcizil odložený počítač a platební kartu," uvedl tiskový mluvčí policie Vojtěch Robovský. S kartu vybral z bankomatů bezmála 112 tisíc korun. Při dalších transakcích u obchodníků zneužil 770 tisíc korun. Tím ale muž s vykrádáním církevního objektu neskončil.

"Při dalším vloupání do budovy odcizil další počítač a elektronářadí. V říjnu navštívil farnost potřetí. Vypáčil vstupní dveře do kanceláří a ukradl zde další platební kartu a potraviny," dodal Robovský. Z bankomatů pak úspěšně vybral 14 tisíc korun. Dalších třináct výběrů, při kterých chtěl vybrat více než 76 tisíc korun, skončilo nezdarem.

"Když se po nějaké době muž doma nepohodl, vloupal se znovu do farnosti s úmyslem zde přespat. Když ale prozkoumával vnitřní prostory fary, zastavil ho alarm a z místa uprchl," řekl Robovský. V tu dobu již policisté měli velké množství důkazů, které hovořily v neprospěch 30letého recidivisty. "Policie zajistila záběry z kamer u bankomatů, kde se muž pokoušel opakovaně vybírat hotovost a také záběry z bezpečnostní kamery v prodejně, ve které platil kradenou platební kartou. Když s těmito důkazy policisté muže konfrontovali, k činům se doznal," dodal k případu Robovský.

Kromě zahájení trestního stíhání pro spáchání zločinu krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podal, policejní komisař také podnět k návrhu na mužovo vzetí do vazby. Podnět byl akceptován a 30letý recidivista tak vyčká verdiktu soudu v cele vazební věznice. "Hrozí mu dva roky až osm let, což je trestní sazba za spáchání krádeže v době vyhlášeného nouzového stavu," uzavřel Robovský.