„Muži ve věku 23, 27, 29, a 34 let v Rumjancevově ulici ohrožovali a napadali kolem projíždějící vozidla. Jedno vozidlo zastavili, řidiče slovně napadli a poté mu vozidlo poškodili,“ upřesnila Jana Matonohová, tisková mluvčí severočeského policejního ředitelství.

O případu podala informace i Daniela Bušková, tisková mluvčí liberecké městské policie. Jak uvedla, mladíci si za terč vybírali nejenom projíždějící, ale i zaparkovaná vozidla, která stála u katastrálního úřadu. „Muži do vozidel kopali a bouchali. Majitel jednoho z vozidel však ve stejný okamžik právě ke svému vozu přicházel a když spatřil ničící mladíky, upozornil je na jejich chování, ti ho však fyzicky napadli a strhla se rvačka,“ popsala incident Daniela Bušková.

Kromě toho dodala, že jedna ze sousedek vše viděla z okna a okamžitě na místo volala liberecké strážníky a i Policii ČR. Hlídky téměř okamžitě přijeli na místo a v jednu chvíli zde zasahovalo 6 policejních vozidel, která vzhledem k závažnosti případu odstavila vozidla přímo v Rumjancevově ulici. „Policie ČR si uvedené tři pachatele převzala pro podezření z trestného,“ uzavřela Daniela Bušková.

Mladíci podle vyjádření krajské policejní mluvčí Jany Matonohové skončili v policejní cele a do včerejšího dne jim zatím nebylo sděleno žádné obvinění. „Všichni čtyři muži byli silně pod vlivem alkoholu, takže nebyli schopni výslechu. Čeká se, až vystřízliví,“ vysvětlila Jana Matonohová. Mladíci budou podle jejího vyjádření pravděpodobně obvinění z výtržnictví, za což jim v případě uznání viny může hrozit až dvouletý pobyt ve vězení.