Z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a také z ohrožení pod vlivem návykové látky se ve zkráceném přípravném řízení zodpovídá 63letá žena z Liberce. Ta vyrazila 7. dubna se svým osobním vozidlem značky Suzuki do ulic krajského města pod Ještědem ve špatné psychické kondici a pod vlivem alkoholu.

"V důsledku toho kličkovala ze strany na stranu, pohybovala se s autem opakovaně v protisměru a také najížděla na chodníky. To nenechalo klidným 49letého spolujezdce z jiného vozidla, který využil okamžiku, kdy jí zhasnul motor v křižovatce ulic Legií a generála Svobody, přiběhl k ní, otevřel dveře jejího vozu a vytrhl jí klíčky ze zapalování. Potom vytočil linku 158," popsala mluvčí liberecké policie Ivana Baláková.

Liberečtí hasiči mají za sebou další zvířecí záchranu se šťastným koncem.
Malý srnec uvízl v plotě v Ostašově. Hasiči ho úspěšně vyprostili

Situaci pomohlo, že kolem zrovna projížděla policejní hlídka, která se o ženu hned postarala. "Sotva se držela na nohou, z dechu byl cítit alkohol. Orientační dechovou zkoušku na místě odmítla, přiznala se ke konzumaci jedné sklenky proseka," podotkla Baláková. Účelem její cesty měl být nákup dalšího alkoholu, který jí doma došel.

Jízda pod vlivem alkoholu ale nebyl její jediný prohřešek. Policisté navíc zjistili, že nemá za volantem co dělat, protože jí Okresní soud v Liberci zakázal řídit motorová vozidla až do 24. listopadu letošního roku.Na policejní služebně žena prohlásila, že své jízdy autem lituje a je rozhodnutá vrátit řidičský průkaz, prodat auto, aby se už podobná situace nemohla nikdy opakovat. I přes tuto projevenou pozdní lítost jí nemine řízení před soudem, který ji může poslat až na dva roky za mříže.