Po odvolání státního zástupce měl případ zamířit před Krajský soud v Liberci. Dva jeho soudci včetně Malinovského jsou ale s případem spjatí. Vrchní soud musel rozhodnout, jestli je možné v Liberci pokračovat. Případ přidělil do Hradce Králové.

Vondruška podle obžaloby Wolfa bil na začátku 80. let, když ve věznici v Minkovicích u Liberce působil jako vychovatel. Soud klíčový důkaz, Wolfovu výpověď, zpochybnil a vynesl osvobozující verdikt. V případu ale svědčil i někdejší prokurátor Karel Kostelecký, který tehdy prošetřoval stížnosti odsouzených a u Krajského soudu v Liberci nyní působí jako soudce. S kauzou je možné určitým způsobem spojit i Malinovského.

"On byl v době, kdy mělo dojít ke spáchání žalovaného skutku, soudcem Okresního soudu v Liberci a rozhodoval o návrzích náčelníka tehdejší věznice v Minkovicích," řekla ČTK Hana Burešová, která pobočku Krajského soudu v Liberci řídí. Malinovský proto dopisem na tyto okolnosti upozornil pražský vrchní soud a navrhl, aby byla věc přidělena jinam.

Žádost byla do Prahy zaslána v září. "Rozhodnuto bylo 21. října," potvrdil mluvčí vrchního soudu Jan Fořt. Podle trestního řádu mají soudci možnost upozornit na pochybnosti, které je z projednávání případu mohou vylučovat. Burešová dodala, že se to pak vztahuje na celý soud, ne například jen na jeden soudní senát. Hradecký krajský soud dosud termín jednání nestanovil.

Vondruška je souzen za zneužívání pravomoci veřejného činitele. Někteří bývalí vězňové při jednání u okresního soudu popisovali, jak byly podmínky v Minkovicích otřesné a že vězni bývali trestáni při neplnění náročných pracovních norem. Nikdo ale nebyl přímým svědkem toho, že by Vondruška Wolfa bil.

Bývalý politický vězeň už dříve sám připustil, že je k Vondruškovu potrestání skeptický. Pozitivní je podle něj aspoň to, že se na tehdejší situaci v nápravném zařízení poukázalo. Vondruška od začátku obžalobu odmítá. Označil ji za politickou a účelovou.