Na tom by nebylo ještě nic tak zarážejícího, kdyby jí auto neznámý zloděj v noci ze čtrnáctého na patnáctého května letošního roku, neukradl. Žena ho v té době měla zaparkovaný na parkovišti v ulici Hlávkova v libereckých Ruprechticích. Pachatel do něj vnikl, poškodil spínací skříňku a odjel s ním neznámo kam. Jak dlouho auto na místě vzdáleném necelých padesát metrů od redakce Libereckého deníku, stálo, se neví. „Mohu potvrdit, že odcizený automobil si našla sama majitelka, která nás následně kontaktovala," uvedla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová s tím, že na místě kromě policistů z obvodního oddělení Liberec -Centrum zasahoval kriminalistický technik.

Odcizenou škodovku si majitelka po měsíci od krádeže našla blízko redakce Deníku

„Našli jsme uvnitř nějaké věci, které majitelce auta nepatřily. Je pravděpodobné, že jejich vlastníkem je sám pachatel," dodala.

Poškozená žena, která měla to štěstí, že si auto náhodou našla sama, se na výslech k policistům zatím nedostavila. Policisté tak zatím nemohou určit škodu, kterou ji pachatel způsobil. Hodnota odcizeného auta je pět tisíc korun, to se ale našlo ,ač zloděj při jeho krádeži způsobil škodu na poničené spínací skříňce. Cenné věci jinak žena v autě neměla.

Hořely kontejnery

Osmnáctý květnový den přitom ve stejné ulici hořely čtyři plastové kontejnery. Ty jsou vzdálené od redakce Deníku osmnáct metrů. Podle vyšetřovatele hasičů stála za příčinou jejich požáru manipulace s otevřeným ohněm. Případem se proto zabývají policisté, kteří zkoumají, zda je někdo nezapálil úmyslně.