Během úterního dne si policisté na muže posvítili. Usvědčili ho z krádeže šperků v obchodním domě Andy v centru Lípy v prodejně Exclusive Gallery ART, odkud si tenkrát odnesl 40 přívěsků a dva řetízky z chirurgické oceli za 4 400 korun.

Jeho práce je také vloupání do šaten klubu JUDA v kulturním domě Crystal v ulici Boženy Němcové, kde způsobil škodu přesahující 8 000 korun. Zde odcizil sportovcům dvě judistická kimona, černý judistický pásek, ale také přilbu pro výcvik Krav Magy, čtyři cvičné nože a nebo repliku pistole ČZ 75, o které si původně zřejmě myslel, že je pravá. Většinu z těchto věcí se mu podařilo hned zpeněžit.

Kromě toho má na svém kriminálním kontě i krádež jízdního kola v hodnotě 10 000 korun z kolárny panelového domu na sídlišti Špičák nebo také krádež tří psích obojků z prodejny chovatelských potřeb v českolipském Kauflandu.

Dá se říct, že třicetiletý muž je nepoučitelný. „Veškeré této trestné činnosti se muž dopustil i přesto, že v srpnu loňského roku vyšel z vězení po odpykání osmnáctiměsíčního trestu odnětí svobody," uvedla Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie. Policisté se obávají, že by na svobodě opět kradl. Podali proto státnímu zástupci podnět k vzetí muže do vyšetřovací vazby.