Znásilnění se měl Filip Jakubec dopustit v červnu minulého roku, a to na své tehdy teprve desetileté dceři. Svou vinu popírá. „Nikdy bych nic takového neudělal a rozhodně bych zabránil tomu, aby někdo jiný něco takového provedl mé dceři,“ zdůraznil u soudu Filip Jakubec. Podle jeho verze si dcera vše vymyslela, protože jí odmítl koupit boty s kolečkem na patě v hodnotě dvou a půl tisíc a protože její matce, se kterou je rozvedený, řekl, že dcera kouří.

„Vnímám vše jako spiknutí několika osob,“ dodal Jakubec. Kromě znásilnění na dceři se totiž podle obžaloby měl dopustit i pohlavního zneužívání na dceři svého kamaráda, která je navíc nejlepší kamarádkou jeho dcery.

„Dcera mého kamaráda chtěla určitě upoutat pozornost a chtěla být zajímavá, proto si vymyslela, že jsem jí osahával, aby se vyrovnala mé dceři,“ vysvětlil svou verzi u soudu obviněný.

Co se týče třetí poškozené, na které se měl pohlavního zneužívání dopustit již před několika lety, tam zase vidí její obvinění jako machinace své sestry, se kterou nemá příliš vřelé vztahy. Třetí poškozená je totiž jeho neteř, dcera jeho sestry. „To je práce mé sestry, která mě chce všemi možnými způsoby poškodit. Nemůže přenést přes srdce, že jsem získal byt po našem otci,“ uvedl Filip Jakubec.

Kauza bude v průběhu několika dní probíhat následným výslechem dalších svědků. Včera byla vyslechnuta přítelkyně obžalovaného, která věří v nevinu svého partnera. Pokud soudní senát v čele s předsedkyní Evou Drahotovou uzná Filipa Jakubce vinným, hrozí mu až patnáctiletý trest odnětí svobody. Prozatím je obviněný stíhán vazebně.