„Zloděj vnikl do objektu po rozbití okna a zanechal v něm po sobě spoušť. Poté, co pracovnu vykradl, tak ji celou vystříkal práškovým hasicím přístrojem. A to nejspíš proto, aby po sobě zahladil stopy," informovala mluvčí policie Ivana Baláková.

Škoda, kterou Krajské nemocnici v Liberci způsobil, překročila částku sto sedmdesát šest tisíc korun. Zloděj si z patologie totiž odnesl drahý mikroskop. Z informací policie vyplývá, že se jednalo o soukromý přístroj značky Leitz.

„Patřil jednomu z lékařů. Hodnota přístroje je sto šedesát osm tisíc korun," upřesnila.

Jenže zloději to zřejmě nestačilo. Svědčí o tom i fakt, že kromě uvedeného mikroskopu odcizil z nemocničního zařízení i osobní věci lékařů v hodnotě dalších osmi tisíc korun.

Co neukradl, to hasicím přístrojem poškodil. Jednalo se například o vnitřní vybavení jako je nábytek, ale také badatelský mikroskop či fotodokumentační zařízení.

„Pořizovací hodnota je přitom v řádech statisíců korun. Vyjádření nemocnice k rozsahu škody na popráškovaném vybavení patologie nemáme zatím k dispozici," uvedla.

Po totožnosti zloděje pátrají policisté z Obvodního oddělení LiberecCentrum. Je velmi pravděpodobné, že ho nemine trestní stíhání pro přečin krádeže a poškození cizí věci. Reálně mu tak hrozí i vězení.